Co to jest balet lub premiera? Kim są kompozytor oraz primabalerina? O czym opowiada najsłynniejszy balet na świecie ‘Jezioro łabędzie’? Jak go wymyślił Piotr Czajkowski? I wreszcie czym jest sukces? A czym porażka?
Na tych oraz bardzo wiele innych pytań odpowiada krótka historia Ewy Nowak. Historia oparta na faktach. Dzieci poznają prawdziwą opowieść o tym, jak powstała najpiękniejsza na świecie sztuka baletowa. I dlaczego poniosła klęska…
‘Jezioro łabędzie’ zabierze nas w podróż do świata wielkiej muzyki. Będzie można podszkolić czytanie, ale i nauczyć się baletu! Na końcu książki czeka na młodych czytelników niespodzianka…
Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem, w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria ‘Czytam sobie. Poziom III’ została stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach, którzy mają już za sobą dwa poziomy nauki. Proste, wciągające historie, wyraźne i duże literki, wprowadzą Twoje dziecko w świat niesamowitych wydarzeń i zachęcą do samodzielnego czytania. Trzeci poziom edukacyjnej serii zawiera 2500-2800 wyrazów w tekście, zdania dłuższe i wielokrotnie złożone, wykorzystując wszystkie głoski.
Na początku każdej książeczki dziecko znajdzie trzy pytania, na które może odpowiedzieć po jej przeczytaniu. W ten sposób ćwiczy ono pamięć, ale przede wszystkim umiejętność opowieści.
Książeczka przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 5 do 7 lat, a cała seria ‘Czytam sobie’ powstała w oparciu o konsultacje z metodykami nauczania
Tentang Penulis
Ewa Nowak – pisze opowiadania, felietony, książki dla dzieci oraz młodzieży. Debiutowała w 1997 roku w czasopiśmie ‘Filipnka’. Do tej pory pracuje z różnymi młodzieżowymi czasopismami: ‘Cogito’, ‘Victor Gimnazjalista’, ‘Victor Junior’, ‘Trzynastka’. W 2002 roku autorka zadebiutowała książką ‘Wszystko, tylko nie mięta’. Jej twórczość w dużej mierze poświęcona jest emocjom, zwłaszcza tym trudnym. Dlatego dzieci oraz młodzież mogą odnaleźć w niej potrzebne wsparcie. Między innymi za to pisarska została doceniona przez innych. Otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej za książeczkę ‘Pajączek na rowerze’, w której autorka zmierzyła się z tematem miłości dzieci. W powieści ‘Bardzo biała wrona’ podjęła się zagadnienia przemocy psychicznej w związku młodzieżowym. Za co w 2009 roku książka ta otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY).