‘Кайдашева сім’я’ – це літературний шедевр, це роман, який став одним із символів української літератури. Його автор, Іван Нечуй-Левицький, був визнаний представником українського реалізму, який своїми творами описував життя та побут українських селян. Роман став одним з найважливіших творів української літератури, який досі залишається актуальним та цікавим для читачів різних поколінь.
‘Кайдашева сім’я’ була опублікована в 1879 році, коли українська література переживала свій золотий вік.
Повість розповідає про життя звичайної селянської родини, що жила недалеко від Богуслава, в селі Семигори, наприкінці XIX століття. Описуючи повсякденне життя селян, автор показує, як вони борються з бідністю та тяжкими умовами існування.
Автор показує жорстокість та несправедливість, з якими зіткнулися селяни в ті часи, та демонструє руйнівний вплив іноземної влади на традиційний спосіб життя українського народу. У повісті Іван Нечуй-Левицький демонструє про те, як важко було селянам жити у складних умовах бідності та відсутності можливості отримати хорошу освіту та працювати на добрій роботі. Книга також звертає увагу на проблему взаємин між людьми. Автор зображує не лише сувору дійсність життя селян, а й показує, як український народ зберігає свою національну гідність.
Повість ‘Кайдашева сім’я’ не просто описує життя селян, а й глибоко аналізує суспільне життя та відносини між людьми. Автор показує, як суспільство та зовнішні фактори впливають на життя
‘Кайдашева сім’я’ стала одним з найбільш відомих творів української літератури XIX століття і досі має значну культурну та літературну цінність.
Tabella dei contenuti
Про автора7
Вступ9
Кайдашева сім’я
I12
II25
III43
IV61
V81
VI106
VII 146
VIII 161
Ix186
Circa l’autore
Іван Нечуй-Левицький (1838-1918) – видатний український письменник, критик, громадський діяч та один з провідних представників реалізму в українській літературі.Народився 13 лютого 1838 року в селі Стеблів (Черкаська область) в родині священика. Закінчив Київську духовну семінарію, потім навчався у Київській духовній академії, закінчив академію із званням магістраПевний час працював у Богуславському духовному училищі викладачем церковнослов’янської мови. Також викладав мову, літературу, історію та географію в Полтавській духовній семінарії, а пізніше працював викладачем у Королівстві Польському, у жіночих гімназіях Каліша та Седлеця.Разом з педагогічною діяльністю Іван Нечуй-Левицький починає писати. Дебютував як письменник у 1860-х роках, коли він написав комедію ‘Жизнь пропив, долю проспав’ і повість ‘Наймит Яріш Джеря’, після чого пише романи, оповідання та нариси. Його твори були присвячені проблемам українського суспільства, зокрема зображували життя селян та робітників.Найбільш відомі твори письменника – роман ‘Кайдашева сім’я’ (1879), який став класикою української літератури, а також повісті: ‘Микола Джеря’ (1876), ‘Бурлачка’ (1878), ‘Хмари’ (1874), ‘Над Чорним морем’ (1891) та інші. Ці твори характеризуються реалістичним зображенням життя та викриттям соціальних нерівностей того часу.Іван Нечуй-Левицький вважається одним з найвидатніших українських письменників XIX століття. Його твори досі вивчаються в українських школах та університетах, а також перекладені на інші мови.