A három uniós főváros között fekvő Győrnek keményen meg kell dolgoznia a beruházások és a munkahelyek odavonzásáért. A magyar város mindent megtesz annak érdekében, hogy innovatív vállalatokat vonzzon, olyan új városi értékeket teremtve, mint az oktatásalapú innováció, a minőségi városi környezet és a pezsgő kulturális élet.
Az alábbiakban bemutatjuk, miként épít egy ‘másodrendű város’ az ipari múltjára, egyidejűleg elérve, hogy többé ne függjön attól.
Yazar hakkında
Gerőházi Éva közgazdász, a budapesti Városkutatás Kft. kutatóintézet kutatója. Szakterületei a lakáspolitika és a városfejlesztés, különös tekintettel a társadalmi-gazdasági szempontokra. Részt vett a lakótelepek rehabilitációjával, a lakásállomány energiahatékonyságával és a városok zöldterületeinek fejlesztésével foglalkozó európai uniós kutatási programokban. Emellett magyar minisztériumok, önkormányzatok és nemzetközi szervezetek számára nyújtott segítséget városrehabilitációs, lakásfelújítási és társadalmi befogadásra irányuló programok kidolgozásához.
Tosics Iván a Városkutatás Kft. kutatóintézet egyik vezetője. Matematikus és szociológus (Ph D) végzettséggel rendelkezik, oktató a Pécsi Tudományegyetem Politikatudományi Tanszékének doktori iskolájában. Az URBACT program tematikus pólusmenedzsereinek (programszakértőinek) egyike, a Lakáspolitika-kutatók Európai Hálózata (European Network of Housing Research, ENHR) elnökhelyettese, az Európai Városkutatási Szervezet (European Urban Research Association, EURA) végrehajtó bizottsági tagja, és az Urban Research and Practice című folyóirat szakpolitikai szerkesztője.